Заробітна плата
електронна версія

Ненормований робочий день: залучення до роботи у вихідні


◦ Робочий час
◦ Робота у вихідні й святкові дні та в нічний час
◦ Ненормований робочий час
◦ Оплата праці
◦ Оплата праці в окремих випадках
◦ Оплата за роботу у вихідні, святкові дні

 

Побутує думка, що якщо працівнику встановлено ненормований робочий день, він має працювати «за викликом» і у вихідні. Тож у статті відповідаємо на запитання: чи можна працівника, який працює з ненормованим робочим днем, залучати до роботи у вихідні дні без оплати?

 

Поняття «ненормований робочий день»

Кодекс законів про працю не містить визначення поняття «ненормований робочий день». Тлумачення цього терміна наведено лише в Рекомендаціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.1997 р. № 7 (далі — Рекомендації № 7). Тож згідно з п. 1 цих Рекомендацій ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу, що становить 40 годин на тиждень. При цьому така робота не вважається надурочною. Міра праці у такому разі визначається не лише тривалістю робочого часу, а й колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

 

Надурочні роботи та ненормований робочий день

Надурочними вважаються роботи понад встановлену тривалість робочого дня, і вони, як правило, не допускаються. Роботодавець може застосовувати надурочні роботи лише у виняткових випадках, що визначаються …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00