Нерезидент надає послуги за кордоном: оподаткування ПДФО

Облік і податки

 

Підприємство направляє кількох працівників у Польщу на семінар, тема якого збігається з його основною діяльністю. На семінарі, на замовлення підприємства, лекцію працівникам читатиме фахівець — громадянин Греції. З ним передбачено укладення договору про надання та оплату послуг в іноземній валюті. Чи потрібно відображати виплату доходу лекторові у ф. № 1ДФ та у звітності з ЄСВ? Якщо так, то чи слід йому отримувати й ідентифікаційний код?

 

Статус платежу

Статтею 901 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Таким чином, читання лекції громадянином Греції на замовлення підприємства — це послуга. Договір, за яким вона надається, належить до договорів цивільно-правового характеру, оскільки його виконання регулюється нормами цивільного, а не трудового законодавства.

Послуга надається за межами України нерезидентом, але вона замовлена резидентом, тому джерелом виплати доходу буде резидент України, а отже, оподаткування здійснюватиметься за законодавством саме України.

 

Платник податку

Відповідно до пп. 162.1.2 ПКУ платником ПДФО є, зокрема, фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Не є платником податку нерезидент, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00