Нещасний випадок на виробництві: як діяти, якщо дізналися із запізненням

Пенсійне та соціальне забезпечення

Якщо з працівником стається нещасний випадок на виробництві, то зазвичай про це дізнаються відразу через колег по роботі, керівника робіт тощо. Та інколи роботодавцю повідомляють про нещасний випадок з працівником із запізненням. Про одну з таких ситуацій — у статті

 

Ситуація

Працівник працював за графіком підприємства на зміні. Під час роботи він поранив палець, але нікому про це не повідомив. Наступного після зміни дня в нього був вихідний, і він звернувся в медичний заклад і відкрив листок непрацездатності. На підприємстві не з’являвся понад місяць (рука була в гіпсі, виникли ускладнення і т. ін.). Вийшовши на роботу, надав листок непрацездатності, де було вказано, що тимчасова непрацездатність є наслідком виробничої травми. Таким чином, виникла ситуація, що дотепер ніхто й нічого про нещасний випадок на виробництві не знав, ніхто нікого про те, що сталося, не повідомляв тощо. Як діяти підприємству?

 

Наслідки в разі нерозслідування нещасного випадку

Роботодавці, які не розслідують нещасних випадків, переконані, що нічим серйозним це не загрожує. Але на практиці наслідком такої бездіяльності стає приховування страхового випадку.

Відповідно до п. 3 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337, прихований нещасний випадок на виробництві — це нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00