Обчислення середньої зарплати та сум допомог

   

Розрахунковий період за Порядком № 1266

Одним із ключових показників для обчислення середньої зарплати в усіх випадках її збереження є розрахунковий період. Від правильності його визначення залежить сума доходів, яка враховується для розрахунку середньої зарплати, а отже, і середня зар­плата. Не є винятком і обчислення середнього заробітку за Порядком № 1266.

 

Базовий розрахунковий період

Згідно з Порядком № 1266 для розрахунку середньої заробітної плати застосовується один базовий розрахунковий період — 12 календарних місяців. Фактичний розрахункоий період залежно від відпрацьованого часу може бути меншим.

Для порівняння нагадаємо, що відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100), для обчислення середньої заробітної плати застосовуються два базових розрахункових періоди: 12 календарних місяців — для розрахунку відпускних або компенсації за невикористану відпустку та 2 календарних місяці — в інших випадках її збереження.

 

Фактичний розрахунковий період

Пунктом 25 Порядку № 1266 встановлено, що розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах, є 12 календарних місяців перебування в трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю, в якому настав страховий випадок; для осіб, у …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам