Облік робочого часу


◦ Робочий час
◦ Підсумований облік робочого часу
◦ Облік використання робочого часу
◦ Табель обліку робочого часу

Підсумований облік робочого часу 

Різновидом режиму робочого часу є режим, за якого вводиться підсумований облік робочого часу. Його запровадження допускається на безперервно діючих підприємствах, а також на окремих виробництвах, в цехах, на дільницях, у відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами праці не може бути додержана встановлена для певної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу (ст. 61 КЗпП).

Підсумований облік робочого часу запроваджується на підприємстві за погодженням із профспілкою, а в разі її відсутності це питання регулюється в колективному договорі (ст. 7 Закону № 3356). Такий режим робочого часу встановлюється наказом роботодавця (додаток).

Запровадження підсумованого обліку робочого часу допускається з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, передбаченого статтями 50 і 51 КЗпП.

Час початку та закінчення щоденної роботи (зміни) встановлюється ПВТР та графіками змінності (ст. 57 КЗпП). Методичними рекомендаціями № 138 передбачено, що зважаючи на виробничі потреби роботодавець за погодженням із профспілкою …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00