Заробітна плата
електронна версія

Оплата праці вчителя в разі зменшення педагогічного навантаження


У вчителя української мови та літератури закладу загальної середньої освіти в січні закінчилася відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку й вона виходить на роботу. У той же час у неї змінилося навчальне навантаження — з 22 тижневих годин, встановлених на 01 вересня 2019/2020 навчального року, стало 17 годин. Як у такому випадку нараховувати вчителю заробітну плату, якщо ці зміни відбулися в другому півріччі навчального року, зокрема із 7 січня?

 

Педагогічне навантаження вчителям закладів загальної середньої освіти встановлюється в ході тарифікації станом на 1 вересня навчального року і, як правило, протягом навчального року не має змінюватися. Учителям, навантаження яких змінилося порівняно зі встановленим на початок навчального року, зарплата виплачується до кінця навчального року таким чином (п. 76 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102; далі — Інструкція № 102):

• якщо навантаження залишилося вище встановленої норми на ставку — то за фактичну кількість годин;

• якщо навантаження залишилося нижче встановленої на ставку норми — у розмірі тарифної ставки за умови, що цих вчителів неможливо довантажити іншою навчальною роботою;

• якщо навчальне навантаження під час тарифікації було встановлено нижче норми на ставку — у розмірі заробітної плати, визначеної під час тарифікації за умови виконання іншої …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00