Оподаткування надходжень на платіжну картку фізичної особи


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Облік і оподаткування

Чи оподатковується ПДФО дохід фізичної особи — резидента з джерела його походження в Україні, отриманий (в т. ч. на поточний банківський рахунок фізичної особи) не від податкового агента?

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV ПКУ, відповідно до п. 162.1 якого платником податку на доходи фізичних осіб є, зок­рема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Згідно з пп. 163.1.1 ПКУ об’єктом оподаткування фізичної особи — резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, визначено п. 164.2 ПКУ.

Разом з тим ст. 165 ПКУ встановлено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Зокрема:

• аліменти, що виплачуються платнику податку відповідно до рішення суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України (далі — СКУ), у т. ч. аліменти, що виплачуються нерезидентом (пп. 165.1.14 ПКУ);

• кошти або вартість майна (нематеріальних активів), які надходять …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00