Заробітна плата
електронна версія

Оподаткування плати за навчання за декілька роківПрацівник навчається у вищому навчальному закладі на заочному відділенні, оплачує навчання підприємство. Маючи кошти в достатній сумі, підприємство в листопаді 2019 р. оплатило одним платежем весь період навчання, який залишився (три роки). Чи підлягає оподаткуванню ПДФО ця сума?

Згідно з пп. 165.1.21 ПКУ до доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, належить сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.

Так, у 2019 р. від оподаткування ПДФО звільняється сума, що становить 12 519,00 грн (4173,00 грн × 3) за кожний повний або неповний місяць навчання.

Будь-яких інших обмежень для (не)звільнення від оподаткування плати за навчання фізичної особи, зокрема щодо періоду навчання, за який роботодавець має право її здійснити, законодавством не встановлено.

Враховуючи це, якщо роботодавець сплатив за навчання фізичної особи — найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, при цьому розмір плати за кожний повний або неповний місяць навчання не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00