Оподаткування подарунків, що роздаються під час рекламної акції

Офіційна думка

 

Чи оподатковуються ПДФО подарунки, що роздаються відвідувачам під час проведення рекламної акції?

 

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 р. № 270/96-ВР реклама — це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інте-рес щодо таких особи чи товару.

Споживачі реклами — це невизначене коло осіб, на яких спрямовується така рек­лама. Товар — це будь-який предмет господарського обігу, в т. ч. продукція, роботи, послуги, цінні папери, об’єкти права інтелектуальної власності.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) у частині, що не перевищує 25 % однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПКУ).

Враховуючи викладене, якщо під час проведення рекламної акції здійснюється розповсюдження рекламного товару, а споживачами реклами є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб — споживачів таких рекламних заходів та, відповідно, не є об’єктом оподаткування ПДФО.

Разом з тим якщо в період проведення рекламної акції надаються подарунки, отримувачами яких є конкретні особи, то вартість таких подарунків є об’єктом оподаткування ПДФО з урахуванням обмежень, встановлених …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00