Заробітна плата
електронна версія

Передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв


 

Водії належать до категорії працівників, стан здоров’я яких повинен постійно контролюватися, оскільки їх робота потребує підвищеної уваги та напруження. Щоб перевірити стан здоров’я водіїв, проводять їх медичні огляди, зокрема передрейсові та післярейсові. Про те, хто має право виконувати такі медичні огляди водіїв, де та в якому порядку, розглянуто в статті

 

Види медичних оглядів водіїв

Види медичних оглядів водіїв, а також особливості їх проведення встановлені Положенням про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 31.01.2013 р. № 65/80 (далі — Положення № 65/80).

Згідно з п. 1.1 Положення № 65/80 медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів поділяються на:

• попередні;

• періодичні;

• щозмінні передрейсові;

• післярейсові;

• позачергові.

Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб — підприємців, які здійснюють перевезення пасажирів та вантажів (п. 1.4 Положення № 65/80). Тобто зазначені щозмінні медичні огляди є обов’язковими для водіїв, які є перевіз­никами. Автомобільний перевізник — це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів або вантажів транспортними засобами (ст. 1 Закону Украї­ни «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. № 2344-II). В інших випадках щозмінний передрейсовий та післярейсовий медичні огляди необов’язкові.

 

Хто може …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00