Заробітна плата
електронна версія

Підприємець — найманий працівник: хто сплачує ЄСВ?


Останнім часом податкові органи багатьом «сплячим» підприємцям висувають вимоги щодо сплати ЄСВ за період, коли останні доходу не отримували. І хоча такі дії контро­люючого органу нібито відповідають вимогам Закону про ЄСВ, відповідь на запитання, чи правомірні вони, якщо такий підприємець є ще й найманим працівником, надає судова практика

Обставини справи

З 2005 р. і до початку 2019 р. фізична особа — підприємець (далі — підприємець) перебувала на обліку в місцевому податковому органі як платник єдиного податку. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності підприємця за його рішенням здійснена у квітні 2019 р. У той же час податковий орган у зв’язку з наявністю заборгованості з ЄСВ в розмірі 18 276,72 грн (тобто за 2017–2018 рр.) та на підставі даних інформаційно-телекомунікаційної системи «Податковий борг» сформував вимогу про сплату боргу (недоїмки) на вказану суму. Підприємець не погодився із вказаною вимогою та оскаржив її в суді.

 

Рішення суду першої інстанції

У рішенні від 25.07.2019 р. у справі № 440/2149/19 Полтавський окружний адміністративний суд у задоволенні адміністративного позову позивача (підприємця) про скасування податкової вимоги про сплату боргу (недоїмки) відмовив.

Суд відхилив посилання позивача на те, що такий борг не є узгодженим, та установив, що навіть без наявності у підприємця доходу сплата мінімальної суми ЄСВ є обов’язковою відповідно до приписів Закону про ЄСВ.

 

Постанова апеляційного …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00