Підсумований облік робочого часу: перепрацювання й недопрацювання

Організація й адміністрування праці

 

На сторінках журналу ми вже з’ясовували особливості застосування надурочних робіт та їх оплати за підсумованого обліку робочого часу. На прикладі сільськогосподарських підприємств розглядалися недопрацювання до норми робочого часу з вини роботодавця. Проте слід уточнити низку ситуацій з відхиленнями від норми тривалості робочого часу в частині нормативно обумовлених і розрахункових перепрацювань, характеру недопрацювань, а також визначитися з документуванням прийнятих рішень. Про це — в статті

 

Надурочні роботи й недопрацювання

Три види надурочних робіт Згідно зі ст. 62 КЗпП надурочними вважаються роботи понад установлену тривалість робочого дня (ст. 52, 53 і 61 КЗпП). Надурочні роботи, як правило, не допускаються.

Надурочна робота за підсумованого обліку робочого часу (ст. 61 КЗпП) — це робота понад установлену тривалість робочого часу за обліковий період, а також робота понад установлену графіком виходу на роботу тривалість роботи за день (зміну). Так визначається надурочна робота в п. 5 коментаря до ст. 61 КЗпП (далі — Коментар від 2010 р.1).

А в п. 2 Коментаря від 2010 р. до ст. 62 КЗпП уже йдеться про те, що як виняток із загального правила, відповідно до якого надурочною визнається робота понад установлену тривалість щоденної роботи, за підсумованого обліку робочого часу над­урочною вважається також робота понад норму робочого часу за обліковий період.

Як бачимо, визначення надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00