Заробітна плата
електронна версія

Податкова соціальна пільга для батьків з дітьми у 2019 році


 

Під час вебінару, який проводила науковий редактор журналу «Заробітна плата» Ольга ГЛИНЯНА, було розглянуто питання надання податкової соціальної пільги (ПСП) батькам з дітьми у 2019 р. Публікуємо відповіді на запитання, що надійшли під час вебінару.

 

Працівника прийнято на постійну роботу на госпрозрахункове підприємство 03.01.2019 р. Однак заяву про застосування до його доходу «дитячої» ПСП він надав роботодавцю 17.01.2019 р. (через два тижні). Як у такому разі пот­рібно застосовувати пільгу: до всієї суми нарахованої за січень 2019 р. заробітної плати чи тільки до тієї її суми, що розрахована пропорційно відпрацьованому часу, починаючи з дати подання заяви?

 Відповідно до пп. 169.2.1 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Для цього платник податку подає роботодавцю відповідну заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (абзац перший пп. 169.2.2 ПКУ).

При цьому ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви від платника податку про застосування такої пільги та документів, що підтверджують таке право (абзац другий пп. 169.2.2 ПКУ). Тобто згідно з наведеною нормою ПКУ, навіть якщо заяву та підтвердні документи надано не з початку місяця, ПСП все одно застосовуватиметься до всієї суми доходу у вигляді заробітної плати, нарахованої …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00