Порядок обчислення штрафних санкцій з ЄСВ

Офіційна думка

 

Яким чином застосовуються штрафні санкції за донарахування відповідним контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ?

 

Відповідно до пп. 3 п. 2 розділу VІI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загально-обов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 р. № 449 (далі — Інструкція № 449), за донарахування контро­люючим органом або платником своєчасно не нарахованого ЄСВ до 01.01.2015 р. накладається штраф у розмірі 5 % зазначеної суми, а після 01.01.2015 р. — 10 % зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 % суми донарахованого ЄСВ.

Для розрахунку зазначеного штрафу кількість звітних періодів розраховується, починаючи з місяця, на який припадає термін подання звітності за період, за який донараховано (обчислено) суми ЄСВ, та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким платником акта перевірки від органу доходів і зборів або в якому він подав звітність, де зазначено такі донараховані суми.

Якщо за результатами перевірки виявлено в окремих місяцях суми донарахованого (своєчасно не обчисленого) ЄСВ, то за кожне таке донарахування (кожний місяць) відповідно до Закону про ЄСВ накладається штраф у порядку та розмірах, визначених у абзацах четвертому – сьомому пп. 3 п. 2 розділу VІI Інструкції № 449. Для дотримання вимог щодо максимального розміру (50 %) штрафу:

• визначається сукупно сума …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00