Посадові (робочі) інструкції

 

Нормативна база

Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу ІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 червня 2015 р. № 1000/5, посадові інструкції належать до такого класу управлінської документації, як організаційно-розпорядча, і, зокрема, до його підкласу «організаційна документація».

Детальніше порядок складання та оформлення посадових інструкції працівників регулюється в Загальних положеннях розділу 1 «Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців» Випуску 1 ДКХП, згідно з якими посадові інструкції мають складатися для працівників усіх посад, що зазначені у штатному розписі. Це, серед іншого, допоможе визначити кваліфікаційні вимоги до працівника на певній посаді під час підбору персоналу на цю посаду, а також під час прийняття на роботу на цю посаду роз’яснити його права та обов’язки та проінформувати під підпис про умови праці, як це й передбачено статтею 29 КЗпП. Зазначене підтверджується й листом Мінпраці України від 3 жовтня 2005 р. № 36-508, в якому фахівці відомства, зокрема, погоджуються «з висновком про те, що роботодавець при прийнятті на роботу працівника роз’яснює його права та обов’язки, посилаючись на посадову інструкцію».

Виняток можуть становити окремі керівники, правове становище яких визначено в статуті (положенні) підприємства, установи, організації (далі — підприємство) або відповідного підрозділу, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00