Потреба в посадовій інструкції директора


◦ Трудовi вiдносини
◦ Трудові відносини з керівником
◦ Документація
◦ Посадові (робочі) інструкції

 

Чи необхідна посадова інструкція для посади директора?

Потреба в згаданій посадовій інструкції є не завжди, хоча останні мають складатися на працівників за всіма посадами, що зазначені у штатному розписі. Як виняток, посадові інструкції можуть не складатися для окремих керівників, правове становище яких визначено в статуті (положенні) підприємства, установи, організації або відповідного підрозділу, де зазначено основні завдання, обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій. Цей виняток передбачено абзацом 8 п. 6 Загальних положень Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. № 336.

Отже, якщо правове становище директора визначено статутним документом, а саме якщо в ньому зазначені основні завдання, обов’язки, права та відповідальність за виконання завдань та обов’язків за посадою, то розробляти посадову інструкцію для директора немає потреби. Якщо ж у статуті підприємства, організації, установи не визначено правове становище директора, то посадову інструкцію для нього необхідно розробити. При цьому слід керуватися положеннями зазначеного вище Випуску 1 ДКХП.

 

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова
консультант журналу «Кадровик України»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН