Праця позаштатних працівників: особливості оформлення та оплати

Вебінар

Під час вебінару, який нещодавно провела науковий редактор журналу «Заробітна плата» Ольга ГЛИНЯНА, було розглянуто питання, пов’язані з роботою так званих позаштатних працівників: які працівники вважаються штатними та позаштатними, хто такі фрілансери та самозайняті особи, особливості документального оформлення та оплати роботи позаштатних працівників. Публікуємо відповіді на запитання, що надійшли під час вебінару.

 

У серпні 2019 р. госпрозрахункове підприємство уклало із двома своїми працівниками, які працюють за основним місцем роботи, цивільно-правові договори (далі — договори ЦПХ), а саме з одним — договір про надання послуг зі встановлення та монтажу обладнання в одному з виробничих цехів підприємства, а з іншим — договір підряду на виконання ремонтних робіт внутрішніх приміщень адміністративного корпусу. При цьому на серпень 2019 р. також припадає закінчення правовідносин за раніше укладеними договорами ЦПХ із зазначеними особами. Як правильно відобразити інформацію по вказаних працівниках у таблиці 5 звітності з ЄСВ за серпень 2019 р.?

 

Таблиця 5 звітності з ЄСВ формується відповідно до вимог, визначених п. 8 розділу ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435).

Зокрема, таблиця 5 звітності з ЄСВ подається страхувальником, якщо протягом звітного періоду було укладено або розірвано договір ЦПХ (крім договору ЦПХ, …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00