Премія і випробувальний строк


◦ Оплата праці
◦ Перевірки та відповідальність
◦ Перевірки податкові

Працівники підприємства, які працюють з випробувальним строком, отримують премію, як і всі інші співробітники. Під час перевірки перевіряючі зробили зауваження, що це неправильно. Яким нормативним документом вони керувалися?

Передусім слід зазначити, що жодним нормативним документом не передбачено заборони щодо виплати премії працівникам, які працюють з випробувальним строком.

Статтею 26 КЗпП передбачено, що під час укладення трудового договору може бути обумовлено угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, в т. ч. на оплату праці в розмірах, визначених угодою сторін, з дотриманням державних та галузевих гарантій з оплати праці.

Основним нормативним документом, який регулює питання оплати праці, є Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР. Але він не встановлює жодних обмежень у частині преміювання. Тому підприємство самостійно розробляє та затверджує положення про преміювання, а також визначає в ньому критерії надання премій. Якщо новоприйнятий працівник, якому встановлено випробувальний строк, підпадає під критерії преміювання, визначені на підприємстві (наприклад, підрозділ, де працює новоприйнятий працівник, забезпечив зростання обсягів виконаних робіт, а сам працівник вчасно та якісно виконав свою роботу), то обмежувати його в частині оплати праці в жодному разі не можна. 
 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП