Заробітна плата
електронна версія

Придбання земельної ділянки у фізособи: бухгалтерсько-податкові наслідки


  
У статті розглянуто, хто із сторін договору купівлі-продажу земельної ділянки, як та в якому розмірі зобов’язаний сплатити податки. А також як підприємству-покупцю відобразити вказані господарські операції в обліку та звітності

 

У   листопаді 2019 р. підприємство на підставі укладеного та нотаріально засвідченого договору купівлі-продажу придбало у фізичної особи — громадянина України для власних потреб (будівництво та обслуговування господарських будівель

і споруд) розташовану в селі земельну ділянку загальною площею 0,15 га. Її експертна грошова оцінка становить 70 000,00 грн, а договірна вартість — 65 000,00 грн (без ПДВ). Зазначена земельна ділянка не є спадщиною та перебувала у власності фізичної особи — продавця тільки протягом двох років і раніше на продаж не виставлялася. Про податкові наслідки придбання цієї ділянки та відображення таких дій в обліку та звітності — далі.

 

Оподаткування

ПДФО

Оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна регулюється ст. 172 ПКУ. Зокрема, відповідно до п. 172.1 ПКУ не оподатковується ПДФО дохід, отриманий платником податку від продажу земельної ділянки в разі одночасного виконання таких умов:

• продаж платником податку здійснюється протягом звітного податкового року вперше;

• площа вказаної земельної ділянки, залежно від її призначення, не перевищує норми безоплатної передачі землі, визначеної частиною першою ст. 121 Земельного кодексу України, а саме:

для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки (паю), визначеної для …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00