Прийняття на роботу особи без військового квитка та з реєстрацією в Криму


Підприємство приймає на роботу працівника, який зареєстрований в Криму та в якого немає військового квитка. Куди йому звернутися для взяття його на військовий облік, якщо за місцем реєстрації зробити це неможливо?

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 р. № 2232 на керівників підприємств, установ та організацій (далі ⎯ підприємство) покладено обов’язок вести персональний облік військовозобов’язаних. У пункті 37 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921 (далі ⎯ Порядок № 921) детально вказано, які заходи має виконати підприємство з метою ведення такого обліку. Найперше, що повинен зробити роботодавець під час працевлаштування особи ⎯ перевірити у нього наявність військово-облікових документів. У військовозобов’язаного ⎯ це військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, а в призовника ⎯ посвідчення про приписку до призовної дільниці, адже прийняття на роботу призовників і військовозобов’язаних здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки.
У пункті 18 Порядку № 921 зазначено, що взяттю підприємствами на військовий облік військовозобов’язаних підлягають також особи, які прибули з тимчасово окупованої території України, після взяття на військовий облік у районному (міському) військовому комісаріаті за місцем взяття їх на облік як внутрішньо переміщених осіб. Донедавна такі особи не були передбачені Порядком № 921, але з ухваленням постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань військового обліку» від 6 лютого 2019 р. № 74 пункт 18 був доповнений згаданою категорією осіб.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП