Прийняття сумісника без основного місця роботи


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення

Трапляються випадки, що на підприємстві працюють сумісники, які не мають основного місця роботи. Як правило, це стає відомо «випадково»: виникає необхідність оплатити листок непрацездатності, працівник може поїхати у довготривале відрядження тощо. Чи можливо це? Які наслідки для працівника та роботодавця?

 

Законне сумісництво

У ст. 21 КЗпП зазначено, що працівник має право укласти трудовий договір про роботу за сумісництвом на одному або одночасно на декількох підприємствах, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін. (Ці заборони розглядаються далі). За відсутності заборон і застережень працівник може працювати за сумісництвом і не зобов’язаний повідомляти основного роботодавця про те, що він працює за сумісництвом. А от роботодавця за місцем роботи за сумісництвом про основне місце роботи повідомляти потрібно, якщо трудовий договір укладається у правовому полі, особливо якщо йдеться про працевлаштування працівників державних підприємств, установ і організацій.

Справа в тому, що для укладення трудового договору працівник має надати роботодавцю паспорт або інший документ, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00