Приводимо у відповідність до Класифікатора професій посади іноземного походження

Професійна класифікація

 

З кожним роком в Україні збільшується кількість спільних підприємств з іноземними інвесторами, а також усе більше з’являється філій різних міжнародних корпорацій. У таких випадках іноземні партнери часто бажають, щоб певні посади у штатних розписах підприємств, установ, організацій (далі — підприємств) були подібними до  посад на підприємствах іноземних партнерів. Внаслідок цього українським партнерам часто пропонуються «іноземні» назви посад, які не завжди відповідають Національному класифікатору України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі — КП), тому у кадровиків таких підприємств подекуди виникають певні труднощі під час «адаптації» іноземних назв до вимог КП. З’ясуйте за допомогою прикладів різноманітних ситуацій, як «безболісно» провести цей процес «адаптації» та обрати назву посади, яка одночасно і влаштує іноземних партнерів, і відповідатиме вимогам КП.

 

Менеджер з аудиту

Ситуація: Аудиторська фірма має працювати згідно з міжнародними стандартами аудиту, які передбачають наявність посади «менеджер з аудиту», якої у КП немає. У кадровиків виникло запитання, як правильно згідно з КП назвати таку посаду?

Відповідь на запитання: Наразі професійна назва роботи «Менеджер з аудиту» у КП дійсно не передбачена. Але у міжнародних стандартах з різних видів діяльності йдеться в подібних випадках не про обов’язкову назву посади саме в такій редакції, а про необхідність наявності посади, на якій би працівник був відповідальним за …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00