Путівки працівникам від роботодавця: оформлення та облік

Облік і податки

 

Стабільне фінансове становище підприємства дає змогу роботодавцю максимально піклуватися про своїх працівників, зокрема забезпечувати їм відпочинок або лікування шляхом надання путівок чи компенсації їх вартості. Про те, яким чином це можна організувати та як правильно оподатковувати вартість путівок, — у статті

 

Путівка як обов’язок чи право роботодавця?

Можливо, для когось це буде несподіванкою, але нормами КЗпП передбачено, що:

• працівникам, які успішно й сумлінно виконують свої трудові обов’язки, надаються в першу чергу переваги та пільги у сфері соціально-культурного й житлово-побутового обслуговування, у т. ч. путівки до санаторіїв та будинків відпочинку (ст. 145);

• роботодавець повинен, у разі необхідності, видавати вагітним жінкам і жінкам, які мають дітей віком до 14 років або дітей з інвалідністю, батькам, які виховують дітей без матері (в т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), опікунам (піклувальникам), одному із прийомних батьків, одному із батьків-вихователів путівки до санаторіїв та будинків відпочинку безкоштовно або на пільгових умовах (ст. 185 і 1861).

Крім того, ст. 91 КЗпП визначено, що підприємства вправі встановлювати додаткові, порівняно із законодавством, трудові та соціально-побутові пільги для працівників. Жодних обмежень у цьому питанні законодавством не передбачено, тому підприємство самостійно вирішує, яким чином забезпечувати працівників путівками. Зважаючи на це, питання забезпечення працівників путівками варто прописати у внутрішньому документі, наприклад, у …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00