Заробітна плата
електронна версія

Робота зі шкідливими та важкими умовами праці: документування обліку робочого часу


 

Питання щодо обліку фактично відпрацьованого часу за умовами праці в разі застосування соціальних пільг і компенсацій розглядалися в журналі «Заробітна плата» № 6/2019. Тож у статті — про документування прийнятих рішень.

У статті в журналі «Заробітна плата» № 6/2019 ми дійшли висновку, що серед шести видів пільг і компенсацій додаткова відпустка за умови праці — єдиний вид компенсації, який підтверджується щомісячно щоденним фактичним відпрацюванням за умовами праці. При цьому облік часу, відпрацьованого за кожним видом робіт (у т. ч. з урахуванням днів на роботах зі шкідливими й важкими умовами праці не менше половини встановленої тривалості робочого дня), здійснюється роботодавцем. А це означає, що в разі відсутності затверд­женого нормативно-правового регулювання обліку робочого часу передбачається локальне регулювання цього питання.

Нагадаємо, що розрахунок тривалості додаткової відпустки за умови праці в разі виконання робіт за різними професіями (ці випадки також передбачені Порядками № 1 і № 2, затвердженими постановою КМУ від 13.05.2003 р. № 679) розглянуто в журналі «Заробітна плата» № 5/2018, с. 53.

Підхід до прийняття та документування рішень у цих випадках можна використовувати й під час обліку відпрацьованого часу за умовами праці (без специфіки роботи за різними професіями). Для вирішення цього завдання за основу візьмемо такі (запропоновані в № 5/2018) розрахункові показники: установлену додаткову відпустку на один …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00