Розмір заробітної плати сумісників


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення

У законодавстві питання оплати праці сумісників регулюється ст. 1021 КЗпП, ст. 19 Закону про оплату праці, п. 2 Постанови № 245, п. 5 Положення № 43. Усі зазначені документи, незважаючи на те що два останні розроблені для працівників державних підприємств, містять однакову норму — працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Як зазначається в науково-практичних коментарях законодавства України про працю, формулювання «за фактичну роботу» не означає, що робота працівників-сумісників має оплачуватися лише відрядно. Погодинна оплата праці також допускається, оскільки, по-перше, законодавство не містить заборони щодо цього і, по-друге, обмеження тривалості роботи за сумісництвом для окремих категорій працівників також установлено в годинах (не більше чотирьох годин у робочий день). Як оплачувати роботу сумісника за погодинної форми оплати праці? Пунктом 5 Положення № 43 передбачено, що в разі встановлення сумісникам із погодинною оплатою праці нормованих завдань на основі технічно обґрунтованих норм оплачується фактично виконаний обсяг робіт. Однак установлення для сумісників таких нормованих завдань не є …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00