Заробітна плата. Спецвипуск
електронна версія

Середня зарплата за Порядком № 1266: відпускні та помилки



Під час розрахунку середньої зарплати за Порядком № 1266 доводиться стикатися з випадками уточненням доходів через помилки під час їх нарахування та перехідні відпускні, які по-різному враховуються в розрахунковому періоді.

 

Перехідні відпускні входять у розрахунковий період

 

Ситуація

У грудні 2018 р. застрахованій особі були виплачені відпускні за період з 28.12.2018 р. по 06.01.2019 р. включно. Листок непраце­здатності відкрито з 18.01.2019 р. Розрахунковий період — із січня по грудень 2018 р. включно. Як правильно врахувати заробітну плату грудня 2018 р. для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності: всю суму відпускних за десять календарних днів чи за чотири календарних дні?

 

Вирішення

Відповідно до п. 3 Порядку № 1266 до розрахунку середньої заробітної плати включається нарахована заробітна плата, на яку нарахований ЄСВ. Оплата часу основ­них, додаткових, соціальних, навчальних відпусток належить до фонду додаткової заробітної плати згідно з Інструкцією зі статистики зарплати, але такі суми можуть нараховуватись і за майбутні періоди.

Згідно з нормами Порядку № 435 під час заповнення таблиці 6 звітності з ЄСВ суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної пла-

ти/доходу (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки в цьому місяці. Суми, що припадають на дні відпустки наступних …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00