Щодо виплати авансу під час простою

Пряма лінія

В одному структурному підрозділі підприємства у зв’язку з його модернізацією та повною заміною обладнання за наказом керівника оголошено простій приблизно на два місяці. Праців-никам буде нараховуватися заробітна плата в розмірі 2/3 від окладу (тарифної ставки). Чи потрібно виплачувати під час простою аванс?

У законодавстві порядок виплати зарплати за першу половину місця (так званого авансу) під час простою окремо не визначено, тож враховуватимемо загальні правила виплати заробітної плати, встановлені ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону про оплату праці.

Так, заробітна плата працівникам має виплачуватися:

• регулярно, в робочі дні, у строки, встановлені трудовим чи колективним договором або іншим нормативним актом роботодавця, погодженим із виборним органом первинної профспілкової організації/іншим уповноваженим на представництво трудового колективу органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними трудовим колективом);

• не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. При цьому якщо день виплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір авансу визначається також трудовим чи колективним договором або іншим внутрішнім нормативним документом, але він не може бути меншим оплати за фактично відпрацьований час, виходячи із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (частина третя ст. 115 КЗпП, …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00