СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ. Огляд офіційних роз'яснень


◦ Офіційні роз’яснення
◦ Соціальне страхування

 Оплата листка непрацездатності в період простою

Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати (доходу). Якщо ж застрахована особа не здійснює трудової діяльності (підприємство не працює та не оформлено простій), то зарплату не нараховують. А це означає, що допомогу по тимчасовій непрацездатності не надають.

Якщо під час простою підприємства не з вини працівника з оплатою не нижче від 2/3 тарифної ставки передбачено вихід працівника на роботу, у зв’язку із настанням тимчасової непрацездатності він втратить право на таку виплату (оплату за час простою). Працівнику буде виплачено допомогу по тимчасовій непрацездатності на підставі виданого листка непрацездатності.

Водночас слід врахувати, що для осіб, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, розмір допомоги по …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Кадровик України. Спецвипуск

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00