Сумісництво й оплата праці: оплата за виконану роботу


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення
◦ Оплата праці

Чи обов’язково суміснику оплачувати роботу пропорційно до відпрацьованого часу? Чи відповідно до ст. 102-1 КЗпП можна платити фактичний оклад за займаною посадою?

Доволі поширений підхід до відображення сумісників у штатному розписі, а також їх фонду оплати праці ґрунтується на тому, що оплата праці проводиться пропорційно до відпрацьованого часу, оскільки працівник працює неповний робочий час. За такого підходу сумісника як штатну одиницю відображають дробовим числом, що відповідає його нормі тривалості робочого часу по відношенню до нормальної тривалості робочого часу (20 год. на тиждень — «0,5»; 10 год. на тиждень — «0,25» тощо). Тож фонд оплати праці «0,5» сумісника, наприклад, за окладу 12 000,00 грн становитиме 6000,00 грн. А чи можливо «0,5» сумісника платити повний оклад 12 000,00 грн? Або, скажімо, 10 000,00 грн? Можливо. Спробуємо обґрунтувати.

На кожному підприємстві є певні обсяги роботи, які мають виконувати ті чи інші працівники. Поширена практика, коли один бухгалтер — і швець, і жнець, і на дуді гравець, лише тоді себе виправдовує, коли обсяг кожного виду …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00