Від редакції


Вжух — і пів року вже немає! 

Ще трішки, і «вже осінь прийде у мій сад, забагряниться пишний наряд». Але перед цим нас знову чекає подання Єдиної звітності. Сподіваємося, що податківці врахували помилки І кварталу, і тепер проблем буде менше. Головне, що всі ми зрозуміли, що суть не змінилася, змінилася форма. Але якщо ви все ж припустилися помилок, то в попередньому (див. тут і тут) і цьому номері журналу ми підготували для вас кілька статей на цю тему. 

Та якщо ви думаєте, що на Єдиному звіті робочі квести закінчилися, то радіти рано. З 04.06.2021 р. нарешті запроваджено електронний листок непрацездатності (е-лікарняний). Правда, до 01.09.2021 р. триватиме перехідний період, і за відсутності технічної можливості медзаклади видаватимуть паперові листки непрацездатності. 

Фонд соціального страхування на цю тему оперативно видав роз’яснення, з яких випливає, що особливо хвилюватися не потрібно, навпаки, все стало простіше і для працівників, і для роботодавців; порядок оплати та подання заяви-розрахунку не змінюється. Але ми все ж підозрюємо, що виникнуть труднощі з визначенням дати закриття е-лікарняного, від якої залежать строки його оплати. Замість причин непрацездатності з’явилися категорії, до яких також доведеться якийсь час звикати. Тож ознайомтеся з нашим коментарем на цю тему і надсилайте свої запитання, щоб до 01 вересня ми на них спільними зусиллями відповіли.

До речі, зважаючи на затримки з оплатою листків непрацездатності, ФСС міг би зробити й «пільгу» у строках пред’явлення до оплати е-лікарняних. І додаток 4ДФ було б простіше заповнювати.

Решта матеріалів номера — це відповіді на ваші запитання: деякі — стислі, деякі — розгорнуті. Але незмінним лідером серед запитань залишається підсумований облік робочого часу

З нормативних документів у номері — Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування доходів фізичних осіб, одержаних від ліквідації (припинення) іноземної юридичної особи або іноземного утворення без статусу юридичної особи. Загальне декларування доходів не за горами…

Залишайтеся з нами!

З повагою,
головний редактор журналу 
«Заробітна плата»
Дмитро Кучерак

 


Пароль для прямої лінії «Центру кадрових консультацій»: 1042
Звертайтесь до Центру щодня у будні з 10:00 до 15:00 за номером: 
0 800 214 009

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП