Відображення у ф. № 1ДФ виплат приватному виконавцю

Офіційна думка

Роз’яснюють фахівці ДФСУ

Яким чином суб’єкту господарювання — стягувачу відобразити у ф. № 1ДФ суму повернення авансового внеску, зазначену в цій формі за попередній звітний період, що надавалася для проведення виконавчих дій фізичній особі, яка здійснює незалежну професійну діяльність, — приватному виконавцю?

Статтею 16 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 р. № 1403-VIII (далі — Закон № 1403) визначено, що приватним виконавцем може бути громадянин України, уповноважений державою здійс­нювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, встановленому Законом № 1403. Приватний виконавець є суб’єктом незалежної професійної діяльності.

Згідно з пп. 2 п. 1 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII (далі — Закон № 1404) кошти виконавчого провадження складаються, зок­рема, з авансового внеску стягувача.

Статтею 43 Закону № 1404 передбачено, що в разі якщо витрати на залучення до проведення виконавчих дій суб’єктів господарювання на платній основі, виготовлення технічної документації на майно, здійснення витрат на валютообмінні фінансові операції та інших витрат, пов’язаних із перерахуванням коштів, перевищують суму сплаченого авансового внеску, стягувач зобов’язаний додатково здійснити авансування таких витрат.

У разі перебування виконавчого провадження на виконанні у приватного виконавця авансування стягувачем зазначених вит­рат виконавчого провадження є обов’язковим …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00