Відображення у ф. № 1ДФ виплат самозайнятим особам

Офіційна думка

Роз’яснюють фахівці ДФСУ ​​​​​​​

Чи потрібно податковому агенту у ф. № 1ДФ відображати виплату доходу на користь самозайнятих осіб (ФОП та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність)?

Відповідно до пп. «б» п. 176.2 та пп. 49.18.2 ПКУ особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати протягом40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, ф. № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Тобто в разі нарахування (виплати) доходів податковий агент повинен відобразити у ф. № 1ДФ такі виплачені доходи на користь всіх платників податків, у т. ч. виплачені на користь самозайнятих осіб (фізичних осіб — підприємців та осіб, що проводять незалежну професійну діяльність).

 


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00