Відпустки: що потрібно пам’ятати

Пенсійне та соціальне забезпечення

 

Бухгалтери й кадровики постійно стикаються з питаннями щодо надання працівникам відпусток та обчислення відпускних, але все одно трапляються ситуації, коли через неуважність чи з інших причин щось випускається з уваги. Тож з огляду на те, що незабаром розпочнеться період активного використання відпусток, нагадаємо, про що слід пам’ятати цим фахівцям

 

Право на відпустки

Право на відпустки мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах із підприємством незалежно від його виду діяльності й галузевої приналежності, а також громадяни, які працюють за трудовим договором у фізособи (ст. 2 Закону про відпустки). Законодавство не містить жодних застережень стосовно громадянства та режиму робочого часу працюючих осіб, тому право на відпустки мають:

• як працівники — громадяни України, так і працівники — іноземці чи особи без громадянства;

• як основні працівники, так і працівники-сумісники;

• працівники, які працюють повний робочий час, так і працівники, які працюють в режимі неповного або скороченого робочого часу.

Фізичні особи, які виконують роботи на підставі договору ЦПХ, не перебувають у трудових відносинах із підприємством чи підприємцем, тому права на відпустку вони не мають.

Право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими та важкими умовами праці та за особливий характер праці мають ті працівники, які працюють на виробництвах та посадах, визначених списками, затвердженими постановою …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00