Заробітна плата
електронна версія

Відрядна система оплати праці: становлення й документування


 

Загальна нормативна база щодо встановлення та зміни систем оплати праці розглядалася в попередньому номері журналу, де й було визначено конструктивний напрям — від нормативних положень до практики. Тож про практику переходу з почасової системи оплати праці на відрядну з документуванням інформаційних дій і розпорядчих рішень — у статті

 

Законодавчий порядок становлення
відрядної системи оплати праці

Будь-яка зміна істотних умов праці у зв’язку зі зміною в організації виробництва та праці визначається в частині організації праці відповідним законодавчим порядком. Цей порядок обумовлений і специфікою передбачених змін. Є така специфіка й у разі запровадження відрядної системи оплати праці.

Уведення відрядної системи оплати праці як зміни в організації виробництва та праці складається з трьох комплексних управлінських дій, про які розповімо далі.

 

Запровадження норм праці

Запровадження норм праці — специфіка введення відрядної системи оплати праці. Нормування праці регулюється главою VI КЗпП (ст. 85–92). Норми праці — норми виробітку, часу, обслуговування, чисельності — встановлюються для працівників відповідно до досягнутого рівня техніки, технології, організації виробництва та праці (частина перша ст. 85 КЗпП). Норми праці встановлюються в разі необхідності їх застосування — або в перспективі, або невідкладно. Але без введення норм праці не може починатися запровадження відрядної системи оплати праці.

Запровадження, заміна та перегляд норм праці регулюються ст. 86 КЗпП, …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00