Відрядний і  погодинний заробіток: коли він більший

Оплата праці

 

Тема, присвячена відрядній системі оплати праці, з різним ступенем деталізації вже розглядалася на сторінках журналу. Але до редакції надійшло запитання щодо порівнянності відрядного заробітку та почасової заробітної плати в певних нормативних і практичних ситуаціях. Про це — у статті

 

Розглянемо, чи правомірно те, що в разі 100-відсоткового виконання норм виробітку місячний заробіток за відрядними розцінками буває вищим, ніж почасовий заробіток за встановленою місячною тарифною ставкою? Питання виникло під час переходу з погодинної оплати праці на відрядну.

Просте питання. Але чи настільки прості ситуації за відрядної оплати праці? Розглянемо відповідні законодавчі, договірні та розрахункові положення й з урахуванням їх змоделюємо й оцінимо практичні ситуації щодо відрядного заробітку й почасової зарплати.

 

Нормативні положення про відрядну роботу

Згідно із законом

Порядок визначення розцінок за відрядної оплати праці передбачений ст. 90 КЗпП:

• за відрядної оплати праці розцінки визначаються, виходячи із установлених розрядів роботи, тарифних ставок (окладів) і норм виробітку (норм часу);

• відрядна розцінка визначається шляхом ділення погодинної (денної) тарифної ставки, що відповідає розряду виконуваної роботи, на погодинну (денну) норму виро­бітку;

• відрядна розцінка може бути визначена також шляхом множення погодинної (денної) тарифної ставки, що відповідає розряду виконуваної роботи, на встановлену норму часу в годинах або днях.

 

Договірні норми

Підвищені тарифні ставки …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00