Заробітна плата
електронна версія

Відрядження: затримка з ініціативи працівника


Затримка у відрядженні може бути вимушеною — з не залежних від працівника причин, наприклад, якщо він захворів, не зміг придбати квитка на поїзд/літак, виїзд/виліт відмінили або затримали тощо. Усі ці причини продовження відрядження є поважними. Але трапляються випадки, коли працівник з власної ініціативи (без поважних причин) затримується у відрядженні. Як у такому разі оформлювати та оплачувати дні затримки? Детальніше — у статті

 

Що вважається затримкою у відрядженні

Питання організації відрядження працівників органів державної влади, підприємств, установ та організацій, які повністю або частково утримуються за бюджетні кошти (так звані бюджетники), регулюються Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція № 59).

Решта підприємств (так звані небюджетники) на основі Інструкції № 59 можуть або розробити власні положення чи інструкції про відрядження, або наказом поширити дію Інструкції № 59 на своє підприємство. У будь-якому разі «вакууму» не повинно бути1, й підприємству слід для себе визначити порядки: оформлення відрядження, звітування після повернення з нього, повідомлення про необхідність перенесення термінів відрядження, питання оплати за вихідні дні, в які працівник перебував у відрядженні, відшкодування працівнику вит­рат у разі повернення з відрядження із затримкою та інші питання, пов’язані з відрядженням.

На підставі зазначеного …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00