Військова служба за контрактом: наслідки, якщо працівник не повідомив

Трудове право

Вже звичними стали випадки, коли працівники йдуть у відпустку, а згодом виявляється, що за цей час вони уклали контракт про  проходження військової служби. Нічого надзвичайно в цьому вже також немає. Але тільки в разі, якщо працівник про це вчасно повідомляє роботодавця. Але бувають випадки, коли роботодавець про це дізнається із суттєвим запізненням. Один такий випадок і його наслідки розглянуто в статті

 

Ситуація

Працівник перебував у серпні у відпустці, але з відпустки на роботу не вийшов. На контакт із роботодавцем не виходив, підприємство тривалий час не мало пояснення відсутності його на роботі. Несподівано працівник зателефонував і повідомив, що він є військовозобов’язаним, проходить службу за контрактом і має право на отримання середньої зарплати. Однак підтвердних документів він так і не надав. Підприємство, у свою чергу, до дзвінка працівника задокументувало його відсутність як відсутність із нез’ясованих причин. Як діяти підприємству наразі? З якого часу розпочати виплачувати середню заробітну плату?

 

Щодо збереження місця роботи

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України — це конституційний обов’язок громадян України відповідно до ст. 65 Конституції України. Військова служба, у т. ч. за контрактом, у країні здійснюється відповідно до низки нормативних актів, які також гарантують соціальний та правовий захист громадянам, які здійснюють свій конституційний обов’язок.

Так, частиною першою ст. 119 …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00