Врахування працівників, які перебувають у відпустках для догляду за дітьми


Чи враховуються під час розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з фізичною особою, що провадить незалежну професійну діяльність, наймані працівники, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку?

Відповідно до пп. 14.1.226 ПКУ самозайнята особа — це платник податку, який є фізичною особою — підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність, за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Згідно з КЗпП самозайнята особа, яка використовує найману працю, має право на період відпустки для догляду за дитиною укласти строковий трудовий договір з іншим працівником на час відсутності основного працівника. При цьому чисельність найманих працівників у штатному розписі буде збільшено, а кількість найманих осіб, праця яких використовується, не зміниться.

Тобто працівники, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного/шестирічного віку, не враховуються в кількість найманих, праця яких використовується.


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00