Що таке сумісництво


◦ Трудовi вiдносини
◦ Заміна відсутнього працівника
◦ Сумісництво і суміщення

Сумісництво — це виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві (так звані внутрішнє та зовнішнє сумісництво відповідно).

Ключова фраза в цьому визначенні — «у вільний від основної роботи час». Як кажуть, справив діло — гуляй сміло. Тож очевидним є той факт, що якщо працівник має намір працювати в того ж чи іншого роботодавця, то на новому місці роботи він має укласти новий трудовий договір. Інший трудовий договір — це право на ще одну відпустку, право на «подвійну» оплату листків непрацездатності тощо. Здавалося б, нічого складного. Але так лише здається…

Запитання щодо можливості роботи за сумісництвом постають уже на етапі укладення такого іншого трудового договору, наприклад:

• чи є обмеження на роботу за сумісництвом?

• чи будь-яка робота в іншого роботодавця є роботою за сумісництвом?

• чи потрібно вносити запис до трудової книжки про роботу за сумісництвом?

Перелік таких запитань можна продовжувати. Найпоширеніші та найбільш проблемні питання, що стосуються роботи за сумісництвом, розглянуто в цьому спецвипуску.

Звичайно, не на всі запитання відповіді є однозначними. Причина полягає і у прогалинах у законодавстві, і у звичному принципі «так робили завжди». Тому, можливо, деякі матеріали спецвипуску викличуть неодно­значну реакцію у читача.

Наприклад, неоднозначним є питання щодо зміни працівником статусу «основний працівник» на «сумісник» чи навпаки (с. 29). У такому випадку можливе і прийняття – звільнення, і переведення, і переміщення.

Але слід звикати до того, що ми рухаємося в напрямку лібералізації трудового законодавства, і в багатьох випадках всі як «спірні», так і не врегульовані трудовим законодавством питання між працівником та роботодавцем будуть вирішуватися на договірних засадах. Тож попереду нас чекає багато цікавого…

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП