Зменшення зарплати директору: особливості попередження нерезидентом

Трудове право

Директор товариства з обмеженою відповідальністю є найманим працівником, а його роботодавець — власник(-и) товариства. Саме вони й повинні попереджувати його про зміну істотних умов праці, зокрема зменшення заробітної плати. Якщо власник(-и) товариства — нерезидент, оформлення такого попередження має деякі особливості. Один з таких випадків і розглянуто в статті

 

Ситуація

Українське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю має одноосібного власника — компанію — резидента Кіпру. У зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці на українському підприємстві власник прийняв рішення змінити умови оплати праці в бік зменшення виконавчому органу товариства — директору. Як оформити повідомлення від власника-нерезидента про зміну істотних умов праці? Чи має воно бути завіреним, і якщо так, то хто має це зробити? З якої дати починати відлік двомісячного строку попередженя директора товариства про зміну умов оплати праці?


Повідомлення про зміну істотних умов праці

Відповідно до ст. 21 КЗпП працівник за виконання роботи, передбаченої трудовою угодою з роботодавцем, має отримувати обумовлену цією ж угодою заробітну плату. У частині третій ст. 32 КЗпП наведено перелік істотних умов праці, серед яких, зокрема, система та розміри оплати праці, пільги тощо. Тож розмір заробітної плати є істотною умовою трудового договору.

Якщо власник вирішив змінити розмір зарплати в бік зменшення, що вважається погіршенням умов праці, він має …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00