Звітність з ЄСВ: працівника не включили у звіт

Пенсійне та соціальне забезпечення

Загальновідомо, що ефективність роботи підприємства залежить від взаємодії його підрозділів. Це має особливе значення, коли йдеться про питання, пов’язані з оподаткуванням. Підтвердження цього — в статті

Ситуація

Працівника прийняли на роботу з 28 серпня. Це мав бути його перший робочий день, і на підприємстві він з’явився. Повідомлення про прийняття на роботу до податкового органу подали завчасно. Проте відповідний наказ було «проведено» несвоєчасно: відділ кадрів не повідомив про прийняття працівника на роботу, не було заведено особової картки в програмах із нарахування зарплати тощо. І хоча працівник пропрацював у серпні три дні, зарплату йому не нарахували і у звітності з ЄСВ за серпень його не відобразили ні в таблиці 5, ні в таблиці 6. Як діяти в цій ситуації?

 

Прийняття на роботу

Відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та подання податковому органу повідомлення про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ. Форма такого повідомлення затверджена постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413. Типова форма наказу (розпорядження) про прийняття на роботу № П-1 затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 р. № 489.

Оформивши наказ та подавши повідом­лення, ці вимоги законодавства підприємство виконало. А от подальші його дії щодо «проведення» наказу — це внутрішні правила …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00