Звітність з ЄСВ: відображаємо винагороду за договором ЦПХ

Пенсійне та соціальне забезпечення

 

Досить часто перед бухгалтером постає питання, як у звітності з ЄСВ відображати дохід за виконану роботу (надані послуги), строк здійснення якої перевищує календарний місяць. Можливі різні варіанти його виплати. Однак перед тим, як розглядати складніші випадки, звернемо увагу на класичний

 

Відповідно до частини другої ст. 7 Закону про ЄСВ базою нарахування ЄСВ для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами та інших осіб, які отримують, зокрема, дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, є сума, що визначається шляхом ділення, зокрема, доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований. І навіть якщо договір з особою укладено чи припинено посеред місяця, цю норму слід розуміти буквально й ділити суму доходу на 1, 2, 3 тощо місяці дії договору, а не пропорційно кількості календарних чи робочих днів у місяцях.

Це правило не поширюється на сплату ЄСВ із сум винагороди за цивільно-правовими договорами, укладеними з фізичними особами — підприємцями, а також з іншими самозайнятими особами, які сплачують ЄСВ самостійно, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Нарахування ЄСВ здійснюється в межах …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00