Звітність з ЄСВ: винагорода за договором ЦПХ виплачується двічі

Пенсійне та соціальне забезпечення

 

У попередньому номері журналу «Заробітна плата» було розглянуто класичний приклад відображення у звітності з ЄСВ винагороди за договором цивільно-правового характеру. У цій статті пропонуємо вашій увазі «складнішу» ситуацію

 

Ситуація

 Підприємство уклало договір цивільно-правового характеру з фізичною особою строком з червня 2019 р. по грудень 2019 р. За умовами договору загальна сума винагороди — 500 000,00 грн, але виплачується вона двічі. Перша сума (аванс) виплачується у червні в розмірі 200 000,00 грн, друга — після виконання робіт, в грудні, в розмірі 300 000,00 грн. Як у звітності з ЄСВ відобразити виплату винагороди за таким договором?

 

Нормативне регулювання

ЄСВ

Відповідно до частини другої ст. 7 Закону про ЄСВ для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артистів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвознавців, письменників, кінематографістів) та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

Наголошуємо: норму слід розуміти буквально й ділити суму доходу на 1, 2, 3 тощо місяці дії договору, а не пропорційно кількості календарних чи робочих днів у місяцях дії договору.

Це правило …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00