Звітність з ЄСВ: виправлення помилок з відпускними

Пенсійне та соціальне забезпечення

 

Трапляється, що працівники йдуть у щорічну відпустку на один-два дні. І щоб не обтяжувати бухгалтера розрахунками, просять виплатити їм відпускні разом із зарплатою. Потім з якихось причин усі ці домовленості успішно забуваються, й працівнику нараховується зарплата як зазвичай. Якщо йдеться про відпустку в межах місяця, це не так страшно, якщо ж мова про перехідну відпустку, то у звітність з ЄСВ можливо доведеться вносити виправлення. У статті розглянуто дві такі ситуації

 

Відпустка в межах одного місяця

Ситуація

Підприємство в листопаді 2018 р. нарахувало та виплатило працівнику відпускні за два календарних дні. У звітності з ЄСВ цю виплату відобразили загальною сумою, код типу нарахування «10» не застосовано. Як виправити таку помилку?

 

Нормативне регулювання

Пунктом 8 розділу ІV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435), встановлено, що суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)» таблиці 6 звітності з ЄСВ із зазначенням відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки в цьому місяці, з кодом типу нарахувань «10».

Суми, що припадають на …


Повна версія статті доступна для передплатників видання Заробітна плата

Дізнатись більше про видання

Якщо ви вже передплатили видання, зареєструйтесь на цьому сайті та активуйте ваш промо-код в профілі користувача.

У разі виникнення запитань зверніться до вашого менеджера з передплати.

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00