Відповіді НАДС на запитання щодо дії окремих положень Закону № 2136 після 19.07.2022 р.


 

Чи застосовуються положення ст. 3 Закону № 2136 (щодо особливостей переведення на іншу роботу та зміни істотних умов праці в умовах воєнного стану) до посадових осіб місцевого самоврядування, які призначені на конкурсній основі?

Частиною 3 ст. 1 Закону № 2136 передбачено, що у період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю, Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII, Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III (далі — Закон № 2493), інших законодавчих актів, що регулюють діяльність державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування у частині відносин, врегульованих цим Законом.

Крім того, Закон № 2136 є частиною законодавства про працю, а на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених Законом України № 2493.

Таким чином, положення ст. 3 Закону № 2136 застосовується до посадових осіб місцевого самоврядування.


Чи може посадова особа місцевого …

Повний текст доступний для передплатників системи KadrEX

Нові користувачі можуть замовити безкоштовний демо доступ до системи KadrEX (пакет Standart) на 2 дні

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Воєнний стан
◦ Трудовi вiдносини
◦ Бюджетна сфера
ДЕМО ДОСТУП