Військовий облік жінок: чи потрібно бігти у військкомат?


Новина від Міністерства оборони України, яка з’явилась у кінці грудня 2021 р., про те, що фактично майже всі жінки підлягають взяттю на військовий облік, направду сколихнула суспільство та інтернет. Йдеться про наказ Міноборони від 11.10.2021 р. № 313, яким було суттєво розширено Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних.

Однак після шуму в соцмережах та терабайтів жіночої критики Міністерство оборони вирішило доопрацювати цей перелік і внести зміни в бік зменшення спеціальностей, які споріднені з військовими.

І вже 21.01.2022 р. Міністерство оборони України повідомило, що розробило нову редакцію наказу про взяття на військовий облік жінок і надіслало його на погодження до Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.

Зокрема, у новому наказі «Про затвердження переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, та Переліку …


Повний текст доступний для передплатників системи KadrEX

Нові користувачі можуть замовити безкоштовний демо доступ до системи KadrEX (пакет Standart) на 2 дні

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Військовий облік. Військова служба
ДЕМО ДОСТУП