Військовий облік жінок: що робити?


Наказ про затвердження переліку спеціальностей, після одержання яких жінки беруться на військовий облік, дасть змогу збільшити кількість військовозобов’язаних на 3–4 млн осіб по всій країні. Жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 р., але можуть почати оформлення вже сьогодні.


17 грудня 2021 р. набув чинності наказ Міноборони України від 11.10.2021 р. № 313, яким затверджено Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних (далі — Наказ № 313, Перелік № 313).

У Переліку № 313 наведені спеціальності (професії) жінок, зайнятих у 35 сферах діяльності. Наприклад, на військовий облік мають стати представниці професій, споріднених з військово-обліковими спеціальностями: головний бухгалтер, менеджер, начальник юридичного відділу та інші. Журналіст може поповнити лави офіцерів з інформаційного напряму діяльності. У службах із матеріального забезпечення можуть бути задіяні логісти, комірники, а у підрозділах із забезпечення харчуванням — кухари й офіціанти.

Проте останнє слово …

Повний текст доступний для передплатників системи KadrEX

Нові користувачі можуть замовити безкоштовний демо доступ до системи KadrEX (пакет Standart) на 2 дні

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах


◦ Військовий облік. Військова служба
ДЕМО ДОСТУП