База утримання аліментів

Пряма лінія

Коли утримувати аліменти із зар­плати: після утримання ПДФО і військового збору чи тільки ПДФО?

Відповідно до п. 13 постанови КМУ «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб» від 26.02.1993 р. № 146 утримання аліментів провадиться із суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків. І хоча військовий збір не названий, наприклад, військовим податком, це не змінює його суті це податок, що випливає із ст. 9 та п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України. Тож аліменти слід утримувати із доходу після утримання з нього ПДФО і військового збору.

Набагато цікавішим є питання, яку суму утримувати? Наприклад, якщо аліменти встановлено в розмірі 1/4 доходу, то дохід — це сума до утримання податків чи після?

І якщо зарплата, скажімо, 10 000 грн, то ¼ від 10 000 грн — це 2500 грн, а ¼ від  10 000 – 19,5 %  — це 2012,50 грн. Майбутнє — за цим питанням.

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН