Чи може працiвник укласти трудовий договір за сумісництвом на час своєї щорічної основної відпустки за основним місцем роботи?


Працівник працює викладачем у державному навчальному закладі на основному місці роботи. Чи має він можливість укласти трудовий договір за сумісництвом у цьому ж навчальному закладі на час своєї щорічної основної відпустки за основним місцем роботи?

Частиною другою статті 21 КЗпП передбачено право працівника реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін. 
Крім КЗпП основними нормативними актами, які визначають особливості роботи за сумісництвом, є постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3 квітня 1993 р. № 245 (далі — Постанова № 245) та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затверджене наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 р. № 43 (далі — Положення № 43). 
Пунктом 1 Постанови № 245 та пунктом 1 Положення № 43 поняття «сумісництво» визначено так: «Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом».
Обмеження щодо роботи за сумісництвом встановлені пунктом 4 Постанови № 245, а саме «не мають права працювати за сумісництвом керівники державних підприємств, установ і організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності)». 
Посада викладача не належить до категорії керівних посад, тому він має право працювати за сумісництвом в тому ж або в іншому навчальному закладі у вільний від основної роботи час. Але оскільки працівник бажає укласти трудовий договір саме під час своєї щорічної відпустки за основним місцем роботи, то відразу починає діяти ще одне правило, передбачене пунктом 3 Постанови № 245: відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи. У той же час у нього, вже як у сумісника, виникає право згідно з пунктом 6 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) отримати оплачувану відпустку повної тривалості до настання шестимісячного строку безперервної роботи в перший рік роботи в закладі. Отже, уклавши трудовий договір за сумісництвом з таким працівником, роботодавець буде змушений відразу надати йому щорічну відпустку згідно з наведеними вище нормами, що призведе до зайвих витрат. Тож державному навчальному закладу слід самостійно вирішувати питання доцільності укладення зі своїм працівником під час його щорічної відпустки трудового договору за сумісництвом. 
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН