Чи можна прийняти на посаду, на якій вже працює за суміщенням працівник з доплатою 50 %, ще одного працівника за сумісництвом?

Визначення поняття «суміщення професій (посад)» міститься в постанові Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 4 грудня 1981 р. № 1145. У пункті 2 цієї постанови зазначено, що суміщення передбачає виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) на одному й тому ж підприємстві за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня.

Поняття «сумісництво» визначено постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 3 квітня 1993 р. № 245 та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 р. № 43. Тож сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи за наймом.

Вищезгаданими документами також встановленні обмеження на роботу за сумісництвом і суміщенням певних категорій працівників. Але положень стосовно обмеження використання суміщення й сумісництва щодо однієї вакантної посади законодавство не містить. Тому, на думку автора, підприємство може взяти на роботу за сумісництвом працівника на посаду, на якій за суміщенням вже виконує обов’язки інший працівник. 

При цьому потрібно звернути увагу на те, як саме було встановлено суміщення посад. Якщо в наказі про встановлення суміщення визначено коло обов’язків, то працівник і надалі без змін може їх виконувати, отримуючи певну доплату за виконання цієї роботи. Якщо ж у наказі не визначено коло обов’язків, то малося на увазі, що працівник виконуватиме весь обсяг робіт за суміщуваною посадою, тож у цьому разі під час працевлаштування на цю посаду працівника за сумісництвом коло обов’язків у першого працівника може зменшуватися. Відповідно, якщо такі зміни відбуватимуться за ініціативи роботодавця, працівника, якому встановлено суміщення, необхідно попередити про них не менш як за два місяці. Проте за заявою працівника такі зміни можуть бути внесені в будь-який день.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН